Datu Aizsardzība

Mūsdienu digitālajā laikmetā fizisko personu datu aizsardzība ir kļuvusi par būtisku jautājumu uzņēmumiem visā pasaulē. Pieaugot kiberdraudiem un datu aizsardzības pārkāpumu skaitam, organizācijām ir jāpievērš īpašu uzmanību personas datu privātumam un drošībai. Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula (VDAR/GDPR) paredz augstus datu aizsardzības standartus, ko uzņēmumiem un citām organizācijām ir obligāti jāievēro.

Piesakies konsultācijai un saņem datu aizsardzības speciālista pakalpojumu savam uzņēmumam!

Piesakies Konsultācijai

Saņem attālinātu konsultāciju jebkurā vietā Latvijā vai pie mums birojā. Tel. nr. saziņai +371 26591421.

Saņem pilna servisa datu aizsardzības pakalpojumu!

Daži soļi un pārliecinies par datu drošību savā uzņēmumā:

✔️ Aizpildot pietiekuma formu, norādi visu vaicāto informāciju un apraksti savu jautājumu.

✔️ Sagaidi no mums atbildi. Atbildē pakaidrosim, kāvaram Tev palīdzēt, kā arī pēc visas nepieciešamās informācijas sniegšanas saņemsi aplēses par mūsu pakalpojumu izmaksām.

✔️ Uzsāksim darbu pie atrunātajiem pakalpojumiem pēc sadarbības apstiprinājuma!

> 0

Datu Aizsardzības Konsultācijas

> 0

Veikti Auditi

0 %

Apmierinātība

Matīss Kroičs

Vadošais Jurists un Datu Aizsardzības Speciālists


 • RĪGAS JURIDISKĀ AUGSTSKOLA (LLM, starptautiskās un Eiropas tiesības)
 • RĪGAS JURIDISKĀ AUGSTSKOLA (LLB, tiesības un bizness)
 • Sertificēts fizisko personu datu aizsardzības speciālists

Matīss Kroičs ir CONFIDUS juridiskā biroja dibinātājs un vadošais jurists.

Matīss ir sertificēts personas datu aizsardzības speciālists. Viņa plašā pieredze jurisprudencē un personas datu aizsardzības jomā ļauj konstruktīvi izvērtēt jebkuru situāciju un ieteikt tai atbilstošāko un drošāko risinājumu.


Datu Aizsardzības Pakalpojumi

Sniegsim palīdzību šādos jautājumos:·        

 • Sākotnējais novērtējums– problēmu identificēšana un ieteikumi to novēršanai;·        
 • Ikgadējais novērtējums;·        
 • Dokumentu un reģistru sagatavošana;·        
 • Personāla instruēšana un apmācība;·               
 • Uzraudzība;·        
 • Konsultācijas datu apstrādes un ar to saistītos jautājumos;·        
 • Personas datu aizsardzības speciālista ārpakalpojums;·             
 • u.c. jautājumi.
datu aizsardzibas specialists

Ātra Izpilde

Moderna Pieeja

Pielāgoti Risinājumi

Par Datu Aizsardzību

Par Vispārīgo datu aizsardzības regulu

VDAR tika ieviesta 2018. gadā, lai aizsargātu ES iedzīvotāju privātumu un personas datus. Tā attiecas uz visiem uzņēmumiem un organizācijām neatkarīgi no to atrašanās vietas, kas apstrādā ES iedzīvotāju personas datus. Regula paredz, ka uzņēmumiem un citām organizācijām ir jāsaņem nepārprotama piekrišana no fiziskām personām, vai jābūt noteiktiem tiesiskiem pamatiem pirms viņu personas datu apstrādes, piemēram, vākšanas vai uzglabāšanas, u.c. Tā arī uzliek pienākumu īstenot atbilstošus personas datu aizsardzības pasākumus un 72 stundu laikā pēc pārkāpuma atklāšanas ziņot par datu aizsardzības pārkāpumiem. Par VDAR noteikumu pārkāpšanu var tikt piemēroti lieli naudas sodi, kas var nopietni ietekmēt organizācijas reputāciju un finansiālo stabilitāti.

Kas ir datu aizsardzības speciālists?

Datu aizsardzības speciālists (DAS) ir persona ar speciālām zināšanām un pieredzi, kas atbild par to, lai organizācija ievērotu VDAR noteikumus. DAS galvenais uzdevums ir uzraudzīt organizācijas datu aizsardzības politiku un procedūras, sniegt norādījumus darbiniekiem un veikt datu aizsardzības ietekmes novērtējumu. VDAR nosaka, ka konkrētiem uzņēmumiem, tostarp valsts iestādēm, uzņēmumiem, kas apstrādā lielu personas datu apjomu, un uzņēmumiem, kas apstrādā sensitīvus personas datus, ir jāieceļ DAS.

Iemesli, kāpēc datu aizsardzību uzticēt “Confidus” speciālistiem

Datu aizsardzības uzticēšana trešās puses pakalpojumu sniedzējam var sniegt vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tas ļauj uzņēmumiem koncentrēties uz savām pamatkompetencēm, nevis ieguldīt savu laiku un resursus datu aizsardzībā. Otrkārt, ārpakalpojumi var nodrošināt piekļuvi ekspertu zināšanām un resursiem, kas var nebūt pieejami pašu uzņēmumā. Treškārt, ārpakalpojumu izmantošana var būt rentablāka nekā pilna laika DAS darbinieka algošana.

Datu aizsardzības speciālista priekšrocības

DAS var sniegt vairākus ieguvumus uzņēmumiem, tostarp nodrošināt atbilstību VDARnoteikumiem, samazināt datu aizsardzības pārkāpumu risku un vairot klientu uzticību. DAS var arī palīdzēt uzņēmumiem identificēt un mazināt iespējamos riskus un uzlabot datu aizsardzības stratēģijas. Turklāt DAS var darboties kā saikne starp uzņēmumu un datu aizsardzības iestādi, nodrošinot, ka uzņēmums uztur pozitīvas attiecības ar šo iestādi.

Secinājumi

Secināms, ka fizisko personu datu aizsardzība ir ļoti svarīgs jautājums uzņēmumiem mūsdienu digitālajā laikmetā. VDAR ir noteikusi augstus datu aizsardzības standartus, liekot uzņēmumiem obligāti ievērot tās noteikumus. Datu aizsardzības pienākumu nodošana ārpakalpojumu sniedzējam ir daudz priekšrocību, piemēram, iespēja ietaupīt līdzekļus un izmantot tā zināšanas un resursus. DAS nolīgšana var palīdzēt pārliecināties, ka tiek ievēroti VDAR noteikumi, samazināt datu aizsardzības pārkāpumu iespējamību un palielināt klientu uzticību. Sadarbojoties ar mums datu aizsardzības jautājumos, varat būt pilnīgi droši, ka saņemsiet augstas kvalitātes servisu!

Kontakti

Kārļa iela 3, Valmiera

confidus@confidus.lv

+371 26591421

Seko mums

CONFIDUS AGENCY SIA ir noslēdzis 2022.gada 5.maija līgumu Nr.SKV-L-2022/442 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Visas tiesības aizsargā. © 2023 Juridiskais birojs Confidus